Metal Etiket / Alüminyum Etiket

Alüminyum Etiket
Metal Etiket / Alüminyum Etiket

Bora Ajans piyasadaki hemen hemen her metal etiketin üretimini yapabilir

Gereksinimlerinizi karşılamak için etiketlerinizi çok çeşitli boyutlarda, şekillerde veya kalınlıklarda üretebiliriz. İhtiyacınıza uygun mükemmel etiketi oluşturmak için bize ulaşın.

Metal Etiketler zorlu endüstriyel ortamlarda olağanüstü dayanıklılık gösterir. İç ve dış mekan kullanımına uygundur. 

Alüminyum Etiket Neden Dayanıklıdır?

Eloksal işlemi, alüminyumun yüzeyinde bir alüminyum oksit filmi oluşturur, Serigrafi veya Dijital olarak Baskı tamamlandıktan sonra, mürekkepler malzemenin yüzeyine tutunur. Bu işlem, alüminyumun kimyasal bileşimini değiştirerek korozyona karşı ek koruma sağlayan ve aşınmaya karşı direnci artıran sert bir mineral katmanı oluşturur.

Eloksallı alüminyumun fiziksel özelliklerini özel mürekkeplerle birleştirerek üretilen metal etiketlerin görüntüsü canlı, kalıcı ve dayanıklıdır.

Malzemeler

Bora Ajans’ın metal etiketleri en çok Alüminyum, Paslanmaz Çelik ve Pirinç malzemelerden üretilir. Malzemenin kullanım ömrü uygulamaya ve tedarik edilen malzemenin hangi mekanik mukavemete sahip olduğuna göre değişir, Malzeme cilası metal seçimine bağlı olarak değişir. Daha fazla bilgi için Alüminyum, Paslanmaz Çelik ve Pirinç tedarikçilerinden bilgi alabilirsiniz.

Ürüne Özel Bilgiler

Birçok metal etiket, plakalara benzersiz veya değişken derecelendirme bilgilerinin basılmasını gerektirir. Bu işlem cnc kazıma ile elde edilebilir. Sıralı sayılar için, Roland CNC Engraver makinesi ile sayıları plakalara yazıyoruz.

Metal Etiketlerde değişken bilginin eklendiği daha yüksek adetli siparişler için Bora Ajans, üretilen “etiketleri” stokta tutarak ve değişken bilgileri siparişe göre sipariş bazında ekleyerek etiketlerin stok yönetimini sağlayabilir. Daha fazla bilgi için Bize Ulaşın…

Dekorasyon ve Dayanıklılık

En dayanıklı metal etiketler için Bora Ajans, baskıyı metal plakanın yüzeyine kimyasal olarak hapseder.(müşteri isteği üzerine) Özel olarak formüle edilmiş mürekkepler kullanılarak serigrafi baskı ile normal plakalara veya kazınma yapılmış plakalara baskı işlemi gerçekleştirilir. Plakalar daha sonra mürekkepleri sertleştirmek için fırınlanır. Gerekirse baskı her iki tarafta da yapılabilir.

Kalite güvencesi

Metal etiket üretimi için oldukça fazla teknik kullanılıyor. Deneyimler, metal ve kimyasallar arasında aşındırma ve anodize etmek için etkileşim oluşturan parametrelerin sıkı kontrolünün tekrarlanabilir ve üstün ürünlerle sonuçlanacağını göstermiştir. Eloksallı plakalar için, her parti anodik tabaka kalınlığı, işlemin koruma için kalın sertleştirilmiş bir tabaka ile sonuçlandığından emin olmak için ölçülür. Hem eloksal hem de cnc kazıma için Bora Ajans, tutarlı kaliteyi sağlamak için her üretim grubunu kaydeder ve test eder.

Görüntü

Görüntüler ve mürekkepler plakanın yüzeyine girintili olduğu için, yüzey aşınmasından kaynaklanan hasara daha az duyarlıdırlar ve baskı bir şekilde çizilmiş olsa bile plakalara kazınmış olduğundan, baskı hala görülebilir .

İlave dekorasyon, koruyucu filmin (özellikle pirinç etiketler için) berrak bir püskürtmeli koruyucu kaplamasını içerebilir veya  poliüretan reçine ile kaplanabilir.

Alüminyum Metal Etiketler;

Bu etiketler, ürünlerinizi benzersiz bir şekilde etiketlemek istediğinizde kullanışlıdır. Alüminyum etiketler yuvarlak, dikdörtgen, kare ve oval gibi şekillerde basılabilir, ancak etiketlerin özel ve kalıp kesimi gibi ek şekillerde de basılmasını sağlayabilirsiniz. Özel, kalıp kesim etiketlerinizin benzersiz şekillerde yazdırılmasını sağlarken, her türlü metni yazdırmanıza izin verir.

Bu etiketler, orijinal alüminyumun bulunduğu farklı renklerde basılabilir. Çok çeşitli renkli baskı, tam renkli seçenekle elde edilir. Altın veya gümüş alüminyum kullanarak alüminyum etiketlerin damgalanmasını ve ayrıca parlaklık eklemesini sağlayabilirsiniz. İstek üzerine etiketlerimiz yapıştırma işlemine önceden hazırlanır, yani etiketleri aldığınızda kullanmaya başlayabilirsiniz. Ürünlerin kalitesinden ödün vermeden ucuz fiyata baskı hizmetleri sunuyoruz. 

Alüminyum Etiketlerimiz üstün kaliteli ve uzun ömürlü olacak şekilde üretilmektedir. İstanbul’da eloksallı alüminyum üzerine baskı yapan şirketlerden biriyiz.

KALINLIK VE MONTAJ:

En yaygın kullanılanı, daha kalın alüminyum mevcut olmasına rağmen (0.6 / 0.7 / 1 mm) ürün etiketleri gibi çoğu iş için verimli olacak kalınlık 0,5 mm kalınlıktır. Sabitleme perçinleri için delikler delinebilir veya kendinden yapışkanlı bant uygulaması yapılabilir.

RENKLER: Kullanılan temel renklerin standart bir paleti vardır, ancak tüketicinin ihtiyacına uygun renkler de üretimde kullanılabilir. Çoğu tüketici ana metalin gümüş parlaklığı ile siyah renk kullanmayı tercih eder.

BOYUT: Tüketicinin ihtiyacına uygun özel şekil ve boyutlarda Alüminyum Etiket / Metal Etiket üretimi ve tasarımı yapılabilir.

 

Eloksal : Bu işlem alüminyumun üst katmanını gözenekli hale getirir. Serigrafi ile Alüminyum üzerine baskı yapıldıktan sonra  eloksal mürekkebi alüminyuma sabitler, çizilmeler de dahil olmak üzere zorlu koşullara karşı güvenli hale getirir. Genellikle bu malzemeler yüksek sıcaklıklara dayanma kabiliyeti nedeniyle zorlu ortamlarda kullanılır,

Anodize

Anodize (Alüminyum anodize, elektrokimyasal işlem ile alüminyum yüzeyinin alüminyum oksit ile kaplanması işlemidir) edildiğinde (istek üzerine uygulanan yüksek mikron baskı işlemi) alüminyum aşınmaya ve hava koşullarına karşı iyi direnç sağlar. Baskı tamamlandıktan sonra, mürekkepler malzemenin yüzeyine tutulan gözenekler kapatılır. Eloksal işlemi, alüminyumun kimyasal bileşimini değiştirerek korozyona karşı ek koruma sağlayan ve aşınmaya karşı direnci artıran sert bir anodik tabaka oluşturur. Ortaya çıkan metal etiket, canlı renkli, kalıcı ve dayanıklıdır, temiz, modern görünümlü bir etikettir.

NEDEN METAL ETİKETLERE İHTİYACIM VAR?

Metal, çalışmak için harika bir malzemedir ve çoğu zaman düşünüldüğünden çok daha düşük maliyetlidir. Genel olarak alüminyum, pirinç (brass) ve paslanmaz çelik ile çalışıyoruz. Kullanılan işleme bağlı olarak etiketleri değişik renklerde üretebilir ve ihtiyaca göre CNC kazıma yöntemi ile seri numaraları, üretim tarihleri, özel kimlik bilgileri vb. yazabiliriz. Öyleyse neden metal etiket kullanmıyorsunuz?

Özellikleri
  • Alüminyum çok düşük maliyetli bir malzemedir, ancak ağır işçilik gerektiren bir iştir.  Baskılı veya oyulmuş alüminyum etiketler paranızın karşılığını verir.
  • Pirinç güzel bir cila etkisi yaratır ve birçok sunum kullanımı için idealdir.
  • Paslanmaz çelik, üzerinde çalıştığımız çok ağır bir malzemedir, üzerine cnc oyma yapılabilir veya üzerine baskı yapabilir, böylece yok edilemez hale gelir.
  • Birçok müşteri, sıralı numaralandırma veya barkodlama tekniği ile dayanıklı, uzun ömürlü bir etiket yaparak stok tanımlaması için metal etiketler kullanır.
  • Tüm metal etiketlerimiz, sabitleme yönteminize bağlı olarak kendinden yapışkanlı veya delinmiş deliklerle yapılabilir. (veya her ikisi)
  • Her çeşit metal etiketleri yapabiliriz.
  • Minimum sipariş yoktur. (ancak birim fiyat genellikle ne kadar fazla olursa azalır)

Alüminyum Etiket.Metal Etiket. Metal Etiket İstanbul. Metal Etiket Kocaeli. Metal Etiket Gebze. Alüminyum Etiket Gebze. Alüminyum Etiket Dudullu. Alüminyum Etiket Ümraniye. Metal Etiket Ankara, Metal Etiket Konya. Alüminyum Etiket Konya.